Terapia grupowa, poznawczo-behawioralna

Dla kogo? Terapia jest przeznaczona dla osób zmagającymi się za zaburzeniami nastroju, depresją, stresem, trudnościami interpersonalnymi, trudnościami w zakresie wyrażania emocji i potrzeb w sposób asertywny, a także do osób które chciałyby poprawić jakość swoich relacji i wzmocnić poczucie własnej wartości.

Na czym polega? Terapia grupowa w nurcie poznawczo-behawioralnym zakłada zaznajomienie uczestników z narzędziami służącymi do rozpoznania własnych, czasami nieświadomych przekonań o sobie, innych i świecie. Pracujemy nad przekonaniami które są zniekształcone, które powodują cierpienie. Uczymy się je rozpoznawać, wskazywać ich genezę i budować nowe adaptacyjne wzorce reagowania i skuteczne radzenie sobie. Terapia w grupie stanowi okazję do ćwiczenia wyrażania siebie, analizowania swoich trudności i problemów w kontekście swoich schematów myślenia. To doskonała z sposobność na wymianę perspektyw w bezpiecznej atmosferze, zobaczenie swoich problemów przez soczewki, których do tej pory nie braliśmy pod uwagę, mogąc postrzegać je jedynie przez własny pryzmat. Terapia grupowa okazją do rozpoznania swoich nadmiarowych strategii działania i deficytów wymagających rozpoznania i zrozumienia, w końcu jest to bezpieczne miejsce do uczenia się i ćwiczenia nowych sposobów działania, komunikacji i wyrażania siebie.

Grupowa terapia poznawczo-behawioralna zakłada ustalenie celów dla każdego uczestnika na początku procesu, cel może ulegać modyfikacji. Pomiędzy spotkaniami są zadawane zadania do wykonania, dobierane indywidualnie dla każdego uczestnika. Proces zakłada 12 spotkań z możliwością przedłużenia cyklu jeśli członkowie są jest zainteresowani kontynuowaniem terapii. Pierwsze 2 spotkania, mają na celu zakwalifikowanie do grupy i odbywają się indywidualnie.

Skuteczna terapia to efekt pracy terapeuty i klienta. Zapraszamy do zmiany!

Standardowo spotkania odbywają się 1-2 razy w tygodniu.

Standardowo spotkania odbywają się 1-2 razy w tygodniu.

Pojedyncza sesja trwa 50 minut.

Pojedyncza sesja trwa 50 minut.

Płatność proszę wpłacać na numer konta: 98 1140 2004 0000 3802 8122 2353

Płatność proszę wpłacać na numer konta:
98 1140 2004 0000 3802 8122 2353

W celu zapisania się na wizytę prosimy o kontakt po numer telefonu:

Telefon 511 013 347

Dowiedz się więcej Centrum Terapii Mind-Harmony

Depresja na różnych etapach życia

Depresja na różnych etapach życia

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: „Jak ćma-przejawy depresji w różnych okresach życia” autorstwa Łukasza Święcickiego i Anny Antosik Wójcińskiej. Depresja jet chorobą, która ddotyka zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Jak rozpoznać jej podstawowe objawy?

Czytaj więcej

Lęk

Lęk

Lęk towarzyszy nam na co dzień, staje się problem kiedy odczuwamy go za dużo, kiedy zaburza nasze funkcjonowanie. Możemy wyróżnić kilka postaci zaburzeń lękowych:

Czytaj więcej

Stres pourazowy

Stres pourazowy

Dziennie samobójstwo popełnia 22 weteranów - wynika z raportu opublikowanego w 2010 przez resort ds. weteranów, 20% po powrocie ze służby doświadcza PTSD. Jest wiele wątków, które chciałabym poruszyć w tej tematyce, natomiast dziś w skrócie napiszę o tym, czym w ogóle PTSD.

Czytaj więcej

Zaburzenia odżywiania

Zaburzenia odżywiania

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Doroty Mroczkowskiej „Postrzeganie i rozumienie zaburzeń odżywiania-fakty i mity”. Artykuł omawia mity oraz fałszywe przekonania dotyczące choroby i jej leczenia.

Czytaj więcej