Psychoterapia młodzieży / rodziny

Skierowana do nastolatków borykających się z nadmiarem trudnych emocji, stresem, problemami w relacjach.

Pierwsze spotkania odbywają się z rodzicami nastolatka w celu zdobycia informacji dotyczących funkcjonowania całej rodziny z perspektywy wszystkich jej członków. Kolejne spotkania odbywają się jedynie z nastolatkiem. Terapia odbywa się poprzez nawiązanie bezpiecznej relacji między klientem a terapeutą. Nastolatek uczy się wypracowywania nowych sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz podnoszenia jakości swojego życia w zakresie funkcjonowania w rodzinie czy grupie rówieśniczej.

Czasami okazuje się, że trudność z którą przychodzi nastolatek wynika z dysfunkcji całego systemu rodzinnego, wtedy terapeuta wspólnie z klientem decydują o możliwości rozszerzenia oddziaływań terapeutycznych na całą rodzinę w celu poznania jej sposobów komunikacji, reagowania i wpływu na utrzymywanie się trudności dziecka.

Standardowo spotkania odbywają się 1-2 razy w tygodniu.

Standardowo spotkania odbywają się 1-2 razy w tygodniu.

Pojedyncza sesja trwa 50 minut.

Pojedyncza sesja trwa 50 minut.

Płatność proszę wpłacać na numer konta: 98 1140 2004 0000 3802 8122 2353

Płatność proszę wpłacać na numer konta:
98 1140 2004 0000 3802 8122 2353

W celu zapisania się na wizytę prosimy o kontakt po numer telefonu:

Telefon 511 013 347

Dowiedz się więcej Centrum Terapii Mind-Harmony

Depresja na różnych etapach życia

Depresja na różnych etapach życia

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: „Jak ćma-przejawy depresji w różnych okresach życia” autorstwa Łukasza Święcickiego i Anny Antosik Wójcińskiej. Depresja jet chorobą, która ddotyka zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Jak rozpoznać jej podstawowe objawy?

Czytaj więcej

Lęk

Lęk

Lęk towarzyszy nam na co dzień, staje się problem kiedy odczuwamy go za dużo, kiedy zaburza nasze funkcjonowanie. Możemy wyróżnić kilka postaci zaburzeń lękowych:

Czytaj więcej

Stres pourazowy

Stres pourazowy

Dziennie samobójstwo popełnia 22 weteranów - wynika z raportu opublikowanego w 2010 przez resort ds. weteranów, 20% po powrocie ze służby doświadcza PTSD. Jest wiele wątków, które chciałabym poruszyć w tej tematyce, natomiast dziś w skrócie napiszę o tym, czym w ogóle PTSD.

Czytaj więcej

Zaburzenia odżywiania

Zaburzenia odżywiania

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Doroty Mroczkowskiej „Postrzeganie i rozumienie zaburzeń odżywiania-fakty i mity”. Artykuł omawia mity oraz fałszywe przekonania dotyczące choroby i jej leczenia.

Czytaj więcej