Terapeuci

Beata Duc

Beata Duc

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny – w trakcie procesu certyfikacji ( Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej -PTTPB które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT)).

Pani Beata jest absolwentką Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończyła 4-letnią podyplomową szkołę w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) oraz studia podyplomowe w zakresie diagnozy, edukacji i terapii osób z autyzmem.

Posiada 8-letnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej z młodzieżą i dorosłymi oraz w pracy pschoedukacyjnej z rodziną. Aktualnie prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym, terapię par, poradnictwo psychologiczne oraz psychoedukację.

Pracuje z osobami cierpiącymi z powodów: zaburzeń emocjonalnych (lęki, obniżony nastrój, nadmierna złość) zaburzeń odżywiania, trudności adaptacyjnych, problemów z radzeniem sobie w sytuacjach kryzysowych, trudności w budowaniu i utrzymaniu satysfakcjonujących relacji lub cierpiących z powodu innych różnorodnych problemów wywołujących stres i kryzysy. Uczestniczy w regularnej superwizji. Obecnie jest współwłaścicielką Centrum Terapii Mind-Harmony oraz Centrum terapii "Szczęśliwe Dzieci".

Justyna Janik-Kot

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo - behawioralny w trakcie 4 - letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Centrum CBT- EDU w Warszawie (ośrodek posiadający rekomendacje Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT)).

Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Absolwentka Psychologii ogólnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Stosowanej Analizy Zachowania (SAZ) Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Ukończyła Studia Podyplomowe z Diagnozy, terapii pedagogicznej oraz rewalidacji indywidualnej. Od kilkunastu lat pracuje również jako certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej oraz terapeuta behawioralny. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami.

Prowadzi psychoterapię indywidualną dzieci w wieku rozwojowym, młodzieży oraz osób dorosłych a także konsultacje rodzicielskie. Pracuje z dziećmi, które mają trudności w relacjach rówieśniczych, z rozumieniem i regulacją emocjonalną, przestrzeganiem zasad społecznych, niskim poczuciem własnej wartości. Wspiera młodzież w lepszym rozumieniu siebie, mającą trudności z akceptacją, poczuciem własnej wartości, regulacją emocji.

Pomaga osobom dorosłym cierpiącym na depresję, zaburzenia emocjonalne, zaburzenia lękowe.

Pracuje w podejściu poznawczo behawioralnym. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej, zdobywała m.in. w ramach stażu terapeutyczno- diagnostycznego w nurcie terapii CBT przy NZOZ Klinice Psychologiczno-Psychiatrycznej Psychomedic. W Centrum Terapii "Krok po Kroku" oraz Fundacji na rzecz dzieci z zaburzeniami rozwoju i ich Rodzin "Krok po Kroku".

Od 2013 roku związana z Centrum Terapii dla Dzieci i Młodzieży "Szczęśliwe Dzieci", Terapeutycznym Punktem Przedszkolnym " Szczęśliwe Dzieci" gdzie była dyrektorem do spraw merytorycznych. Jest współwłaścicielem Centrum Terapii Mind Harmony oraz Centrum Terapii "Szczęśliwe Dzieci".

Anna Smędowska

Anna Smędowska

Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji w Szkole Psychoterapii Centrum CBT-EDU w Warszawie (ośrodek posiadający rekomendacje Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT)). Pracę w nurcie poznawczo-behawioralnym uzupełnia o inne metody w zależności od indywidualnych potrzeb, m.in. techniki terapii schematu.

Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2009 r. m.in. w II Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie w Oddziale Chorób Afektywnych, gdzie pracowała z osobami z zaburzeniami nastroju. W SPZOZ Wola – Śródmieście w Oddziale Dziennym Geriatryczno – Psychiatrycznym wspierała seniorów, a w Szpitalu MSW w Otwocku w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych zajmowała się pacjentami z PTSD. W jednym z warszawskich szpitali gin.-poł. prowadziła psychoedukację dla kobiet w ciąży.

Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych zmagających się m.in. z depresją, lękiem, kryzysem, a także doświadczających trudności w relacjach z ludźmi. Wspiera osoby pragnące lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz dążące do własnego rozwoju i zmian w życiu. Pomaga osobom które dorastały w rodzinach dysfunkcyjnych. Uczestniczy w regularnych superwizjach.

Dowiedz się więcej Centrum Terapii Mind-Harmony

Depresja na różnych etapach życia

Depresja na różnych etapach życia

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: „Jak ćma-przejawy depresji w różnych okresach życia” autorstwa Łukasza Święcickiego i Anny Antosik Wójcińskiej. Depresja jet chorobą, która ddotyka zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Jak rozpoznać jej podstawowe objawy?

Czytaj więcej

Lęk

Lęk

Lęk towarzyszy nam na co dzień, staje się problem kiedy odczuwamy go za dużo, kiedy zaburza nasze funkcjonowanie. Możemy wyróżnić kilka postaci zaburzeń lękowych:

Czytaj więcej

Stres pourazowy

Stres pourazowy

Dziennie samobójstwo popełnia 22 weteranów - wynika z raportu opublikowanego w 2010 przez resort ds. weteranów, 20% po powrocie ze służby doświadcza PTSD. Jest wiele wątków, które chciałabym poruszyć w tej tematyce, natomiast dziś w skrócie napiszę o tym, czym w ogóle PTSD.

Czytaj więcej

Zaburzenia odżywiania

Zaburzenia odżywiania

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Doroty Mroczkowskiej „Postrzeganie i rozumienie zaburzeń odżywiania-fakty i mity”. Artykuł omawia mity oraz fałszywe przekonania dotyczące choroby i jej leczenia.

Czytaj więcej